Geoblog.pl    dash1    Podróże    Rzym i okolice    Zwiedzanie Rzymu.

Zwiedzanie Rzymu.

Włochy
Włochy, Roma

W okresie od 29.07-6.08.2013 udało się nam zobaczyć wszystkie pozycje opisane w przewodniku explore!guide- Rzym i Watykan tj. Rzym antyczny, Kapitol i okolice, historyczne centrum, wokół via del corso, kwirynał, zatybrze,Watykan, rzymskie bazyliki, Rzym wielokulturowy, Awentyn, park villa Borghese. W tym wszystkie zabytki, które trzeba zobaczyć będąc w Rzymie (m.in. Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kapotol, Watykan + Muzea Watykańskie (w tym Kaplica Sykstyńska),Pantheon, Di trevi, Spagna etc. etc. Zwiedzanie Koloseum+Forum Romanum+Palatyn odbywa się po zakupie biletu za 12E. Muzea Kapitolińskie to koszt 13E od osoby. Bazylika Watykańska, gdzie możemy zobaczyć grób JP2-bezpłatnie, chyba że chcemy wjechać windą lub wejść pieszo na kopułę, wówczas koszt to ok.5-7E. Muzea Watykańskie+k.Sykstyńska to koszt 16E za osobę. Należy się nastawić na ok.1.5h stania w kolejce. Warto poczekać. Co chwilę jesteśmy nagadywani przez "przewodników" mówiących "skip the line" i innych chcących sprzedać wachlarze, chusty, napoje etc. Przyjemność ominięcia kolejki i wejścia bez to 7E (bez przewodnika). Z przewodnikiem to 14E więcej. Wg mnie nie warto płacić. Po wejściu do wszystkich powyższych muzeów dostajemy mini przewodniki. Można zakupić audioprzewodniki. Warto przyjechać na anioł pański w niedzielę o 12.Wszystko udało się nam zwiedzić praktycznie pieszo. Dwu czy trzykrotnie kupowaliśmy tylko bilety na komunikację. Rzeczą wartą odwiedzenia jest targ warzyw, owoców, mięs i wszystkiego co wyda morze. Targ to Nuovo Esquilino w okolicy via Principe Amadeo (okolice Termini). Za grosze można kupić kilka kg owoców i warzyw. Przykładowe ceny- winogrono od 1.2E za 1kg, nektaryny/brzoskwienie ok.1.3E za 1kg, pomidory od 0.6E/1kg. Sprzedawcy z całego niemal świata są przyjaźnie nastawieni. My dziennie poza hotelem spędzaliśmy 8-9 godzin, przerwa na posiłek + spacer wieczorny 1-4h.

Zasoby: 121 wpisów121 3 komentarze3 408 zdjęć408 0 plików multimedialnych0

02.04.2016 - 04.04.2016