Geoblog.pl    dash1    Podróże    Praga 2015    Przyjazd i zwiedzanie.

Przyjazd i zwiedzanie.

Czechy
Czechy, Praga

Po 4.5 godz. jazdy autobusem linii Ecolines (trasa Ryga-Praga) dojeżdżamy do Pragi Florenc, ul. Kriżikova. Koszt przejazdu to 106 pln tam i powrót za osobę dorosłą i połowę z tego za dziecko (syn 9 lat). Będąc zaopatrzonymi w prowiant i przewodnik Expressmap 2w1 Praga (osobiście jak dotychczas uważam je za najlepsze) wyruszamy z dworca Praga Florenc.
Nasza trasa biegła kolejno:

Stare Miasto-Brama Prochowa,ul.Celetna i Dom pod Czarną Madonną,Karolinum i Uniwersytet Karola,Teatr Stanowy,Kościół św.Havla,
Kościół MP przed Tynem,Rynek Staromiejski,Kościół św.Mikołaja,ul.Karlova,ławka Novotnego,most Karola;

Józefów-Rudolfinum,pomnik Franza Kafki. W obszarze jest też szereg synagog-dla chętnych -od 200kC za osobę/1 synagoga;

Nowe Miasto-plac Wacława,Teatr Narodowy,Słowiańska Wyspa (możliwość wypożyczenia niedrogo roweru wodnego,kajaka,
Tańczący Dom,most Palackeho;

Hradczany i Petrin-Pomnik Ofiar Komunizmu,Hradcanske Namesti,Pałac Toskański-Martinicki-Sternbergów-Arcybiskupi-
-Schwarzenbergów,Loreta;

Zamek Praski-Katedra św.Wita,Złota Uliczka,Zamek. Tego dnia odbywał się w okolicach Hradczan pokaz wyposażenia wojskowego
armii czeskiej. Była możliwość nieodpłatnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia wewnątrz i na tle m.in.wozów bojowych.

Miejsca te udało nam się zobaczyć nieodpłatnie.
Koszty jedzenia w minimarketach zbliżone są do polskich.

Chwilę przed 20 docieramy z powrotem do dworca Praga Florenc, skąd o 20:20 wracamy linią Ecolines (trasa Praga-Tallinn).
Do Wrocławia dojeżdżamy chwilę przed 1 w nocy.
Szczerze mogę polecić Pragę jako np.miasto na weekendowy wypad. Jest czyste, niedrogie i pozytywnie inne od Wrocławia oddalonego o 270km, a w którym mieszkamy.

Zasoby: 121 wpisów121 3 komentarze3 408 zdjęć408 0 plików multimedialnych0

02.04.2016 - 04.04.2016